Kdyby zvířata dovedla mluvit, pes by byl výřečný chlapík, zatímco kočka by byla graciézní dáma se vzácným darem nikdy toho neříkat příliš mnoho. (Mark Twain)

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain

Uvážíme-li kvalitu kočičí čistoty, přítulnosti, trpělivosti, důstojnosti a odvahy, které jsou kočkám vlastní - ptám se vás, kolik z nás by dokázalo být kočkou?“ Fernand Mery

Domácí LEMON CURD
Anglická citronová pomazánka- vhodná na toasty, palačinky, do jogurtů, jako základ krému do dortu - podává se teplá i studená. Recept: 2 velké citrony,2 vejce, 80 gr másla, 230 gr cukru krupice nebo krystal. Postup : Citrony ostrouháme a vymačkáme u z nich šťávu.Máslo rozpustíme v misce - ve vodní lázni spolu s citronovou šťávou a jemně nastrouhanou kůrou.Zahříváme, dokud se cukr nerozpustí, pak odstavíme, vmícháme dobře rozšlehaná vejce, znovu vložíme do vodní lázně a vaříme 10 až 15 minut.Podáváme teplé, nebo plníme do nahřátých skleniček a uchováváme v lednici.Vydrží až 14 dnů - ovšem ne před mlsnými jazýčky- v tom případě má tento výborný citronový krém velmi krátkou životnost ..:-)))
Lemon curd

Lemon curd

Bůh stvořil domácí kočku, aby lidstvo mohlo mít radost z hlazení tygra.
Fernard Méry, francouzský spisovatel
Víte, na čem dobře drží kočičí chlupy? Na všem.
Bůh stvořil veterinu, aby udržovala kočku zdravou a člověka na mizině.
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one