Kdyby zvířata dovedla mluvit, pes by byl výřečný chlapík, zatímco kočka by byla graciézní dáma se vzácným darem nikdy toho neříkat příliš mnoho. (Mark Twain)

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain

Uvážíme-li kvalitu kočičí čistoty, přítulnosti, trpělivosti, důstojnosti a odvahy, které jsou kočkám vlastní - ptám se vás, kolik z nás by dokázalo být kočkou?“ Fernand Mery

Losos jménem ALEXANDR

„Tak , milé děti, protože se blíží Vánoce,tak si naši nástěnku hezky vyzdobíme.Rozdám vám vystřiženou šablonu této ryby- kapra a vy ho pěkně vybarvíte.Ty nejhezčí obrázky pak  dáme na naši vánoční nástěnku…" pravila paní učitelka dětem ve školní družině.Děti si chystaly pastelky, fixy a voskovky,vybíraly barvičky a těšily se, že právě ten jejich kapr,ta jejich rybička bude zdobit  nástěnku.Malá Terezka přebírala pastelky:Modrá! Ta její nejoblíbenější…Ne, ne…-zelená, tu má přece ještě raději.Tak kterou? Obě? Ale pak se zadívala na bílou papírovou šablonu: " Hmm, proč má ta ryba tak našpulenou pusu ? To se mi vůbec nelíbí." A šmik- popadla malé nůžky a tlamičku rybě odstřihla. Podívala se po ostatních dětech.Nikdo si Terezky nevšímal, ani paní učitelka, která si zaujatě listovala v nějakém časopise. Znovu Terezka zvedla hlavičku a koukla po svých spolužácích.A hele- všechny děti  malují zelenou nebo modrou pastelkou.Terezka ale nechce mít rybičku jako všechny ostatní! A proč by to musel být zrovna kapr ? Ryba jako ryba a Terezka ji chce mít jinou- jedinou a jedinečnou.Popadla do ruky červenou voskovku a už s ní jezdí po papíře,  pěkně hustě, místečko po místečku…Panečku, to bude krásná rybička…Takovou nikdo  mít nebude ! A už paní učitelka volá: „ Děti doneste mi své obrázky tady ke stolu a společně vybereme ty nejhezčí. Malá Terezka jde, ruce má za zády, schovává svůj obrázek a těší se na to , jak všechny překvapí.Jak všichni, včetně paní učitelky vydechnou úžasem nad tou krásou…

Ale ! Paní učitelka najednou spustí:" Co to má Terezko znamenat ? Měli jste namalovat kapra! Co jsi to namalovala za hrůzu ? A jak to , že jsi kaprovi ustřihla tlamičku?  Terezce se chce strašně plakat a tak jen potichoučku kníká: „ Paní učitelko, to je přece losos! A to je vzácná ryba. " Tohle ovšem paní učitelka nechápe…a právě teď , v tomto okamžiku šlape a zadupává to nadšení, tu fantazii, ten dětský svět, který by měl být - námi dospělými přece tak chráněn, a tak jen  bezcitně odpoví:  "  Ale ten tvůj obrázek na naši nástěnku rozhodně nepatří !" Na závěr tedy ještě dodám:

 Losos Alexandr- tak si ho podepsala Terezka na zadní stranu výkresu- zdobí JEJÍ NÁSTĚNKU  ní doma , v jejím krásném dětském pokojíčku .

drahé duše1 012.jpg
II.deti  srpen2012 039.jpg
Bůh stvořil domácí kočku, aby lidstvo mohlo mít radost z hlazení tygra.
Fernard Méry, francouzský spisovatel
Víte, na čem dobře drží kočičí chlupy? Na všem.
Bůh stvořil veterinu, aby udržovala kočku zdravou a člověka na mizině.
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one