Kdyby zvířata dovedla mluvit, pes by byl výřečný chlapík, zatímco kočka by byla graciézní dáma se vzácným darem nikdy toho neříkat příliš mnoho. (Mark Twain)

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain

Uvážíme-li kvalitu kočičí čistoty, přítulnosti, trpělivosti, důstojnosti a odvahy, které jsou kočkám vlastní - ptám se vás, kolik z nás by dokázalo být kočkou?“ Fernand Mery

Bábovka
Koupila jsem si bábovkovou formu…Ne z teflonu, ne ze skla- ale starou, opečenou letitou bábovku ze smaltovaného plechu.Skromně a jakoby stydlivě- za to, jak vypadá – se krčila vzadu na pultě v jednom vetešnictví. Hned mě napadlo, že si udělám radost a tak za pár korun byla moje.


Dnes jsem v ní pekla bábovku!Upekla se krásně dozlatova a vyklopila – jedna radost.Skvostně provoněla kuchyň takovou zvláštní babičkovskou vůní.Ač této formičce chybí jakási úchytka a nahrazuje ji zkroucený drátek- má pro mne zvláštní kouzlo.


Kterápak babička v ní před léty pekla voňavou bábovku k nedělnímu kafíčku…? Pro kolik vnoučátek v ní zlátla ta křehká dobrota?


Tak si myslím, že nevlastním věc užitkovou, ale minulost líbezných sladkostí, rozpouštějících se na jazyku….Jóó – ta naše milá babička – ta uměla bábovku….!


I věci mají duši – napsal kdysi pan Karel Čapek a já s ním vskutku souhlasím…

Tak tedy – DOBROU CHUŤ !!!!
Bábovka

Bábovka

Bůh stvořil domácí kočku, aby lidstvo mohlo mít radost z hlazení tygra.
Fernard Méry, francouzský spisovatel
Víte, na čem dobře drží kočičí chlupy? Na všem.
Bůh stvořil veterinu, aby udržovala kočku zdravou a člověka na mizině.
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one